Problem w tym, że wielu z nas bierze do ręki telefon komórkowy zaraz po umyciu rąk. Niektórzy ludzie śledzą portale społecznościowe, inni chcą po prostu zagrać w jedną z ulubionych gier kasynowych… Jednak według wielu badań, telefon komórkowy jest znacznie bardziej brudny niż np. muszla klozetowa. Tak więc degradujemy cały nasz wysiłek włożony w pranie jednym ruchem ręki. Tak więc, jeśli planujesz swoją małą sesję gry, może być przeniesienie choroby z dotykania telefonu komórkowego. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zapewnić swojemu telefonowi maksymalne bezpieczeństwo.
Telefony komórkowe i tablety cieszą się coraz większą popularnością wśród graczy

Statystyki pokazują, że 50 do 70% graczy regularnie gra w kasynie na swoich telefonach komórkowych. Tak więc większość z nas kręci teraz bębnami na urządzeniach mobilnych. Urządzenia przenośne są jednak idealnym miejscem dla wirusa SARS-COV2, który wywołuje COVID19, aby się nim zarazić. I nie, to nie musi być tylko wyświetlacz, który jest zagrożony infekcją. Wirus może również pozostać na tylnej obudowie telefonu, na jego przyciskach lub innych odsłoniętych częściach. Dlatego zawsze chroń cały swój telefon.
Wirus może przetrwać na urządzeniu mobilnym nawet do 4 dni
Wirus pozostaje na różnych powierzchniach przez różny okres czasu. Oczywiście, na jego zdolność do przetrwania mają wpływ warunki zewnętrzne. Inaczej rozwija się w upale, a inaczej w chłodzie. Naukowcy są jednak zgodni, że wirus może przetrwać do 96 godzin w idealnych warunkach na szkle, które jest używane jako warstwa dotykowa w telefonach komórkowych. Na plastiku do 72 godzin. To nie jest informacja, którą należy traktować lekko. Bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć higieny i w żaden sposób nie zmniejszać ryzyka infekcji. W końcu, jeśli nie wychodzisz z mieszkania przez 3 dni, możesz mieć jeszcze zanieczyszczony telefon z ostatniej podróży.
Jak chronić swój telefon przed PLNawirusem
Mówi się, że przeciętny człowiek dotyka swojego telefonu komórkowego do 2600 razy dziennie. Nosimy nasze telefony komórkowe z nami wszędzie, do pracy, do restauracji, a tak, nawet do łazienki. Dlatego w czasie zagrożenia PLNawirusem należy bardzo uważać, gdzie kładziemy telefon. Unikaj umieszczania urządzeń na wspólnych stołach, czy to w kawiarniach, restauracjach czy na spotkaniach w pracy.
Podobnie, staraj się trzymać telefon w miejscach, do których nie dostaną się krople podczas kichania i kaszlu. Kropelki mogą latać w powietrzu nawet na 2 metry, więc trzymaj telefon schowany przed ich bezpośrednim zasięgiem. Czy wybierzesz kieszeń w spodniach (która również może nie być najczystsza), czy szufladę w biurku, pozostawiamy to Twojej decyzji. Ale zdecydowanie nie zostawiaj telefonu na stole, gdzie jest wiele osób.
Dezynfekcja telefonu komórkowego i tabletu
Jeśli nie masz możliwości uniknięcia używania telefonu komórkowego na zewnątrz, dobrze jest go potem zdezynfekować. Nie należy jednak traktować tego lekceważąco.
Jak więc prawidłowo zdezynfekować telefon komórkowy?

Jeśli użyjesz, na przykład, zwykłych chusteczek nawilżanych, możesz wyrządzić więcej szkód swojemu telefonowi, niż jeśli go wyczyścisz. Na szczęście poszczególni producenci smartfonów powoli zaczęli się budzić i przekazywać swoim klientom sposoby na czyszczenie telefonu bez jego uszkodzenia.
Mokre chusteczki z co najmniej 70% roztworem alkoholu izopropylowego powinny być najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z PLNawirusem. Nie musisz się o to martwić. Nawet Apple, które przez długi czas nie polecało tej metody, przyznało już, że alkohol izopropylowy w takim stężeniu nie uszkodzi warstwy oleofobowej na wyświetlaczu nawet przy wielokrotnym czyszczeniu. Producenci telefonów ostrzegają jednak, że należy uważać, aby roztwór nie dostał się do otwartych części telefonu i szczelin.
Nigdy nie moczyć telefonów w czymkolwiek, ani nie stosować żadnych sprayów do telefonów. Zawsze najpierw nalewaj roztwór na szmatkę lub chusteczkę. Powinieneś jak najczęściej poddawać swój telefon temu zabiegowi czyszczenia. Ale nie rozpaczaj, nawet jeśli nie masz w domu alkoholu izopropylowego. W takich przypadkach producenci zalecają czyszczenie ekranów smartfonów za pomocą ściereczki z mikrofibry delikatnie zwilżonej wodą z mydłem. Jeśli masz w domu lampy UV, używaj ich również, światło UV zabija większość wirusów. To samo dotyczy klawiatur komputerowych.
Mamy nadzieję, że panowanie PLNawirusa wkrótce się skończy i znów będziemy mogli w pełni bawić się w mobilnym kasynie, bez obaw o dotknięcie ekranu. Ale dopóki to nie nastąpi, proszę w miarę możliwości przestrzegać przepisów sanitarnych. Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swoich gier online.