Tak samo jest z wygranymi. Wiele osób wyobraża sobie swoje szczęśliwe zakończenie w postaci pokaźnej sumy. Odgadnięcie właściwej kombinacji liczb, kupno właściwego biletu, czy zatrzymanie bębnów automatu do gry w odpowiednim momencie. Wszystkie elementy świata łączą się na Twoją korzyść, a na Twoje konto trafia niewiarygodna suma pieniędzy. Już nigdy więcej nie będziesz musiał myśleć o pieniądzach. Niestety, nie zawsze tak jest. Nawet zwycięstwo nie gwarantuje szczęśliwego zakończenia, ale uruchamia karuzelę wydarzeń, która może potoczyć się w najróżniejszy sposób. To, że wygrasz milion, nie oznacza, że będziesz bogaty na zawsze. Jeśli nie masz planu, możesz stracić swoje pieniądze w mgnieniu oka.

Tak, początkowe odczucia na pewno sprawią, że będziesz chciał kupić Ferarri w każdym kolorze, albo zamienić podróbkę Vuittona na najnowszą kolekcję oryginalnych torebek. Jednak losy niektórych zwycięzców wyraźnie pokazują, że jeśli podejmiesz działania, aby wydać pieniądze od początku, bardzo szybko dojdziesz do zera. Bo w rzeczywistości Kopciuszki się rozwodzą, a milion nie trwa wiecznie.

Od bajki do tragedii

W 2004 roku, Sharon Tirabassi wygrała ponad 10 milionów dolarów i natychmiast kupiła ekskluzywny samochód, ogromną rezydencję i spędziła kilka lat prowadząc bardzo aktywne życie „towarzyskie”. Gerald Muswagon wydał swoje 10 milionów dolarów wygranych w 1998 roku na drogie prezenty dla siebie i swoich przyjaciół. Właściciel jackpota w wysokości 3,1 miliona dolarów, Willie Hurt, postanowił zainwestować w luksusowe domy i alkohol w 1989 roku, co naprawdę nie miało szczęśliwego zakończenia. Każdy z nich po kilku latach wrócił do swojego dawnego życia.

Wszyscy ci gracze mają jedną wspólną cechę – nie przemyśleli w ogóle swoich planów na przyszłość. Może jeszcze nie wygrałeś miliona, ale może jeden czeka na Ciebie tuż za rogiem, wszystko co musisz zrobić to wpisać swoje szczęśliwe liczby. A czy wiesz, co myśleć, jeśli wygrasz?

1. nie wydawaj wszystkiego naraz

Do zakupów należy podchodzić z dyskrecją, zwłaszcza gdy ma się pieniądze do wydania. Spróbuj sobie wyobrazić, że bardzo czegoś chcesz, ale nie możesz sobie na to pozwolić. I nagle wygrywasz, kupujesz to i pojawia się coraz więcej takich rzeczy.

Eksperci radzą, aby każdy zwycięzca sporządził listę priorytetów, z której raz w danym okresie wybierze jeden. W ten sposób możesz kontrolować inwestycję, a jeśli nie dostaniesz wszystkiego od razu, będziesz bardziej zadowolony z zakupu. Uświadom sobie, że wielka wygrana otwiera przed Tobą wspaniałe możliwości, które będziesz chciał wykorzystać za kilka miesięcy lub lat.

2. Nie wprowadzaj żadnych poważnych zmian w życiu przez co najmniej sześć miesięcy

Eksperci zalecają unikanie dużych zmian w życiu przez jakiś czas, z prostego powodu. Wielkie decyzje od razu po podjęciu są zbyt impulsywne i pochopne i często prowadzą do niekontrolowanych wydatków. Poza tym, gdy raz przyzwyczaisz się do pewnego standardu, bardzo trudno jest z niego zrezygnować w sytuacji awaryjnej.

3. Opracowanie planu finansowego

Sekretem pozostania bogatym jest pilnowanie tego, ile wydajesz. Może ci się teraz wydawać, że masz więcej pieniędzy niż możesz wydać w ciągu całego życia, ale bardzo szybko przekonasz się, że zera twojej wygranej będą się zmniejszać, aż w końcu nie będzie już żadnego. Plan finansowy na 5-10 lat zapewni Ci kontrolę nad wydatkami i natychmiast da Ci pogląd na to, ile pieniędzy Ci jeszcze zostało.

4. spełnij swoje marzenie

Wreszcie, co nie mniej ważne, daj sobie trochę relaksu i zabawy. Odwiedź miejsce, które zawsze chciałeś zobaczyć. Kup coś, co naprawdę sprawi Ci radość. W tym momencie należy pamiętać o przestrzeganiu wszystkich pozostałych zasad. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć rozstania się z wygraną, zanim będziesz miał wystarczająco dużo zabawy.

/ Gry losowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *