Nic nie jest tak czarno-białe, jak się wielu ludziom wydaje. Nie każdy gracz jest hazardzistą, nie każdy z nas ma ujemne saldo. W kasynie i w życiu, musisz myśleć, aby iść do przodu. Nie zawsze chodzi o szczęście, choć w wielu przypadkach jest ono czynnikiem decydującym. Jest jednak wiele momentów, w których wszystko zależy od zawodnika, jego doświadczenia i umiejętności reagowania na sytuację.

Po prostu, nawet w kasynach są lepsi i gorsi gracze, pomimo czynnika szczęścia. Regularne wygrywanie nie jest dziełem przypadku. Wybraliśmy 6 rzeczy, które każdy dobry i skuteczny gracz używa w kasynie i są przydatne w prawdziwym świecie.

Matematyka i logika

Czy po szkole też odechciało Ci się matematyki? Szkoda, kasyna są pełne matematyki. Logika, matematyka i statystyka mogą być wykorzystywane w większości gier kasynowych. W ruletce, blackjacku i pokerze mogą one dać Ci całkiem przyzwoitą przewagę nad kasynem i przeciwnikami.

Obliczanie kursów, kursów zakładów i prawdopodobieństw będzie Twoim chlebem powszednim. To znaczy tylko wtedy, gdy rzeczywiście chcesz wygrać. W końcu zawsze dobrze jest umieć obliczyć, czy dany zakład jest w danym momencie opłacalny i jakie jest prawdopodobieństwo, że dostaniemy to, czego potrzebujemy. Jeśli potrafisz szybko i poprawnie wykonać obliczenia, to wkrótce pojawią się one w Twoich wygranych.

Tak samo trzeba obliczyć, kiedy opłaca się skorzystać z bonusów w kasynie. W końcu czasami od bonusu dzieli Cię tylko jeden obrót bębnami automatu.

Życie nie jest inne, prawdopodobieństwo i statystyka pomagają nawet przy zwykłych decyzjach. I zawsze lepiej jest być przygotowanym z wyprzedzeniem.

Zarządzanie finansami

slot

Być może najważniejszą rzeczą jest ustalenie budżetu, z którym można grać. Bo jeśli nie chcesz wpaść w spiralę śmierci, która wyssie z ciebie wszystkie pieniądze, musisz się przygotować z wyprzedzeniem. Przeznacz pieniądze, które możesz wydać na grę, a nawet podziel je na miesiąc, tydzień lub konkretny dzień.

Z czasem przekonasz się, że dzięki dobremu planowaniu nie będziesz zawiedziony dłuższą passą porażek, która na pewno kiedyś nadejdzie. Jednak z dobrze przygotowanym budżetem osobistym, nigdy nie będziesz całkowicie pozbawiony pieniędzy. Posiadanie systemu pieniężnego pomoże Ci w znacznym stopniu nawet poza kasynami. Zawsze dobrze jest wiedzieć, jak wydajesz pieniądze. Należy je śledzić i szybko interweniować.

Wykorzystaj okazję

Wszyscy dobrzy gracze zgodzą się, że kluczem do każdego przyzwoitego zwycięstwa jest umiejętność dostrzegania okazji tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Nie bój się podjąć rozsądnego ryzyka, gdy jest ono opłacalne. Każdej nocy, w każdym meczu, pojawia się wiele ukrytych możliwości, które naprawdę dobrzy gracze wiedzą jak właściwie ocenić i wyprzedzić swoich przeciwników.

Nie zawsze się to udaje, ale to znowu kwestia prawdopodobieństwa i statystyki. Jedno wielkie zwycięstwo może zrekompensować pięć poprzednich porażek. Z czasem każdy regularny gracz nauczy się czytać grę i odkrywać w niej momenty, których mniej doświadczony gracz nie dostrzega. Trzeba tylko z nich skorzystać.

A jeśli opanujesz tę umiejętność wystarczająco dobrze, zobaczysz, że w prawdziwym życiu chodzi o to samo. Wszędzie czekają okazje, które, jeśli potrafisz przekuć w sukces, pozwolą Ci wiele zyskać.

Wyznacz kierunek działania i trzymaj się go

W hazardzie nie chodzi o przypadek. Ustaliliśmy już, że szczęście odgrywa pewną rolę, ale istnieje wiele sposobów na ograniczenie jego wpływu na hazard. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest procedura gry. Uwaga, nie piszemy o żadnej ze strategii gry w ruletkę.

Progresja to sekwencja rzeczy, analiz i decyzji, które gracz podejmuje przed i w trakcie gry. Na przykład określa pulę, którą gra, ustala progi wygranej i przegranej, po przekroczeniu których rezygnuje lub zmienia grę. Podobnie, możemy włączyć do tego procesu decyzję, czy podjąć ryzyko w danej grze, czy też trzymać się bezpieczniejszych zakładów. Podczas gry należy starać się jak najbardziej zminimalizować wpływ przypadku.

Tak samo jest w świecie poza kasynem. Zapobiegaj ryzykownym sytuacjom, przygotowując się do nich zawczasu i nie dając się zaskoczyć.

Samodyscyplina

Hazardzista

Ta cecha jest ściśle związana z punktem powyżej. Kiedy już zdecydujesz się grać według ustalonych przez siebie zasad, nigdy ich nie łam. Statystyki pokazują, że łamanie zasad prowadzi do upadku i przekonali się o tym chyba wszyscy, którzy dali się ponieść grze i porzucili pierwotny plan.

Nie jest łatwo odejść, gdy właśnie wygrywasz, nie jest też łatwo uniknąć prób natychmiastowego odzyskania pieniędzy, które straciłeś. Chodzi jednak o to, by zachować zimną krew, jasny umysł i pokonać samego siebie, nawet jeśli oznacza to rezygnację w najlepszym momencie. Jeśli można to zrobić w kasynie, można to zrobić w sytuacjach w domu lub w pracy. A posiadanie silnej samodyscypliny da ci wiele korzyści w życiu. Niewiele osób to potrafi, a emocje zdradzają wiele o nas samych. Nie pozwól na to.

Doskonalenie się

Nie warto spoczywać na laurach w kasynie, fakt, że wygrałeś kilka razy może być tylko zwykłym zbiegiem okoliczności. Co więcej, kasyna nie są leniwe i ciągle rozwijają i ulepszają swoje gry. Dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z trendami, nowymi strategiami gry lub nauczyć się nowych sposobów gry. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że całe życie spędza się na nauce gry w ruletkę, a po tysiącach rozegranych godzin możemy dać mu kredyt zaufania.

Nauka, czytanie sztuczek od innych graczy i szukanie nowych sposobów gry w filmach pomoże Ci przezwyciężyć wiele pułapek, które napotkasz podczas gry. Możesz również odkryć rozwiązania, na które sam byś nie wpadł.

/ Gry losowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *