Każdy z nas słyszał o tabletkach typu Viagra. Na rynku dostępna jest duża ilość leków na receptę, jak i bez recepty, które możemy kupić w przypadku problemów z potencją. Czy mają one taki sam mechanizm działania oraz jakie z nich wybrać?

  1. Działanie leków na potencję
  2. Które tabletki na erekcję będą skuteczne?

Działanie leków na potencję

Problemy z erekcją dotykają przede wszystkim mężczyzn po 40. roku życia. Jednakże również młodsi mogą mieć problem z osiągnięciem zwodu. W takim przypadku sięgają oni po leki na zwiększenie potencji. Musimy mieć jednak świadomość, że nie na wszystkich będą one działać. Żeby poczuć różnicę, nasz problem musi mieć podłoże w czynnikach organicznych, a nie psychologicznych. A zatem lek nie zadziała, jeśli borykamy się z lękami czy depresją oraz obniżoną samooceną.

Jak zatem działają tabletki? Leki na potencję mają za zadanie poprawić wzwód dzięki oddziaływaniu na układ krążenia. Substancje w nich zawarte podwyższają drożność naczyń krwionośnych, wskutek czego do penisa napływa wystarczająca ilość krwi, aby uzyskać erekcję. Nie mają one jednak wpływu na zwiększenie poziomu seksualnego jak na przykład afrodyzjaki.

Które tabletki na erekcję będą skuteczne?

W aptekach oraz w innych sklepach internetowych odnajdziemy sporą ilość różnych leków na potencję. Różnią się one nie tylko dostępnością, ale także dawką. Nie kupujmy nigdy leków z niepewnego źródła. Najbezpieczniej jest się udać do lekarza, jak też wybrać te marki, które są już znane, a ich klienci chwalą sobie rezultaty.

Bardzo istotna jest również dawka. Nie powinniśmy wybierać zbyt dużej, jeśli nie ma do tego takich wskazań. Kierować się możemy między innymi masą ciała. Tabletki o najmniejszej dawce są z reguły przeznaczone dla mężczyzn, którzy mają drobną budowę ciała. Inaczej jest w przypadku osób o sporej wadze, jak też tych, którzy mają znaczne problemy w osiągnięciu zwodu. Wtedy stosowana jest najczęściej dawka najsilniejsza. Jeśli jednak nie wpisujemy się w żadną z tych grup, warto wybrać standardową dawkę, aby uniknąć skutków ubocznych.