Stres towarzyszy każdemu z nas i jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania, jednak w nadmiarze może bardzo szkodzić. Jak sobie z nim radzić?

  1. Czym jest stres?
  2. Jak stres wpływa na potencję?
  3. Jak skutecznie redukować stres?

Czym jest stres?

Co do zasady stres jest człowiekowi potrzebny do normalnego funkcjonowania. Tego typu reakcja jest dla nas wyraźnym sygnałem, że coś w najbliższym otoczeniu jest nie w porządku i należy zachować czujność. Jednak gdy mamy go w nadmiarze, zaczyna przyczyniać się do pojawiania się coraz poważniejszych problemów zdrowotnych: bezsenności, nerwowości, wrzodów żołądka, problemów w sferze intymnej itd. Z tego względu powinniśmy dbać o swój poziom stresu i co jakiś czas go redukować, aby nie przekroczył niebezpiecznej granicy.

Jak stres wpływa na potencję?

Nadmiar stresu działa trochę inaczej na mężczyzn, niż na kobiety. W przypadku pań zwykle objawia się po prostu brakiem chęci na seks, podczas gdy panowie mogą cierpieć również na fizyczną niemożliwość osiągnięcia erekcji. Przewlekłe wystawienie na bardzo duży stres może wręcz przyczynić się do wystąpienia całkowitej impotencji, dlatego tak ważnym jest aby dbać o jego poziom z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak skutecznie redukować stres?

Jeżeli sami nie jesteśmy sobie poradzić z nadmiernym obciążeniem, zdecydowanie warto wybrać się do specjalisty. Psycholog nie tylko ułatwi zlokalizowanie tych elementów naszego życia, które są przyczyną ponadprogramowych nerwów, ale również ułatwi nam poradzenie sobie z nimi. Stres jest skutecznie redukowany także przez odpowiednio dużą dozę snu i odpoczynku, jak i dzięki aktywności fizycznej, która sprawia nam frajdę.