Wpływ sportu na męską potencję jest postrzegany przez naukowców niejednoznacznie. Z jednej strony ćwiczenia sportowe pomagają poprawić krążenie krwi w okolicy narządów płciowych, z drugiej strony wszyscy profesjonalni sportowcy mają problemy z potencją.

Profesjonalny sport a potencja

Warto zwrócić uwagę na fakt, że przedłużone zajęcia sportowe w połączeniu z zastosowaniem dopingu zmieniają hormonalne tło mężczyzny. Zwiększa to produkcję żeńskich hormonów płciowych ze szkodą dla produkcji testosteronu. Dlatego uważa się, że profesjonalny sport jest szkodliwy dla zdrowia mężczyzn i zmniejsza potencję.

Podczas aktywności fizycznej wytwarzana jest wymagana ilość testosteronu. Wszelkie ćwiczenia sportowe wykonywane w pozycji pionowej – spacery, jogging mają duży wpływ na potencję. Poprawiają krążenie krwi w narządach miednicy. Jeden z najlepszych rodzajów aktywności fizycznej, która pozwala utrzymać zdrowie mężczyzn przez długi jest joga. Pomaga poprawić elastyczność mięśni miednicy, krążenie krwi w okolicy narządów płciowych i całego ciała.

Joga – pomoc dla erekcji

Mężczyzna praktykujący jogę czuje się świetnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jednak joga nie jest dostępna dla wszystkich mężczyzn, wymaga poważnego przygotowania fizycznego i psychicznego oraz nauki. W przeciwieństwie do biegania i pływania, siedzący tryb życia, w tym szachy, warcaby, wioślarstwo, wyścigi, gry komputerowe, jazda na rowerze, niekorzystnie wpływają na zdrowie mężczyzn, prowadząc do zaburzeń krążenia z powodu stagnacji krwi. Pasja do takich sportów może prowadzić do zaburzeń erekcji. Dlatego w celu zachowania zdrowia mężczyzn zaleca się połączenie kilku dyscyplin sportowych.